Zadaj pytanie

Kamieniarstwo

ekobudlife

www.EkoBudLife.pl/ Kamieniarstwo/Kamień/Konglomeraty/

Konglomeraty

Konglomerat to naturalny kamień, który został poddany procesowi obróbki a następnie sprasowany. Płyta składa się z ok. 95% kamienia naturalnego oraz spoiwa - żywicy poliestrowej.

Uzyskuje się w ten sposób jednolitą strukturę, bez wzorów, przeżyleń czy ornamentów.

Mamy zatem pełną powtarzalność wzorów i kolorów. Dostępny jest w trzech grubościach 12, 20 i 30 mm. Występują konglomeraty marmurowe (aglomarmur) i konglomeraty kwarcowe.

Komglomeraty7

Konglomerat marmurowy to materiał przemysłowy, powstaje z kruszywa marmurowego o różnej ziarnistości oraz żywicy poliestrowej, czasami z dodatkiem pigmentów. Konglomeraty marmurowe możemy podzielić na dwa rodzaje: kruszone, które zawierają w sobie większe kawałki kruszonego marmuru oraz mielone o jednolitej strukturze i powtarzalnej barwie. Świetnie nadają się na: blaty łazienkowe, parapety, schody wewnętrzne, posadzki, półki, okładziny ścienne. 

Konglomerat kwarcowy powstaje, z kamienia kwarcowego i żywicy. Ze względu na swoje parametry techniczne jest przeznaczony do zróżnicowanych zastosowań, takich jak, posadzki, ściany, parapety, stopnie wewnętrzne, kominki, blaty, zarówno kuchenne jak i łazienkowe. Kwarce posiadają bardzo dużą wytrzymałość na ścieranie, ściskanie oraz posiadają małą nasiąkliwość. Są twardsze niż kamień naturalny i wysoce odporne na pęknięcia, natomiast sama powierzchnia nie jest niezniszczalna. Konglomeraty kwarcowe nie są odporne na działanie bardzo wysokich temperatur i stawianie rozgrzanych naczyń bezpośrednio na blacie może go trwale uszkodzić. Należy unikać nadmiernego nacisku, zwłaszcza na krawędziach oraz przy wycięciach. Pozostawione na dłużej agresywne zanieczyszczenia mogą wniknąć w strukturę materiału. 

Aktualności